Wycieczki edukacyjne w Puszczy Kampinoskiej 2022 – bezpłatne spacery

Wycieczki edukacyjne w Puszczy Kampinoskiej 2022 – bezpłatne spacery
Celem projektu jest edukacja przyrodnicza, ekologiczna i historyczna oraz w zakresie walorów turystyczno-poznawczych Kampinoskiego Parku Narodowego w okolicach Warszawy.
Projekt będzie realizowany przez wycieczki do Kampinoskiego Parku Narodowego, podczas którego uczestnicy poznają przyrodę i historię Puszczy, sposoby ochrony przyrody i działania podejmowane w celu zachowania naturalnego środowiska przyrodniczego w najbliższej okolicy Warszawy. W wycieczkach mogą wziąć udział mieszkańcy Warszawy.
Niewielu mieszkańców Warszawy zdaje sobie sprawę, iż Puszcza Kampinoska jest jedynym tego typu kompleksem w Europie, położonym na pograniczu ogromnej aglomeracji miejskiej jaką jest Warszawa. Mieszkańcy mają na wyciągnięcie ręki tereny o ogromnych walorach przyrodniczych, pełne dzikich i niedostępnych ostępów, bogate w dzikie i chronione zwierzęta, rzadko spotykane przykłady fauny i flory. Przy wiatrach wiejących głównie z zachodu, statystycznie co trzy dni nad miasto nawiewane jest świeże powietrze znad Puszczy Kampinoskiej, jest więc ona "zielonymi płucami Warszawy".
Trasy wycieczek wiodą przez najciekawsze fragmenty Puszczy, położone w najbliższym sąsiedztwie miasta.

Udział w projekcie jest bezpłatny