Krakowskie Przedmieście – pałace i kamienice, kościoły, hotele, pomniki…

11 października, godz. 10.00-13.00

Trakt Królewski i reprezentacyjna ulica Warszawy. Przy Krakowskim Przedmieściu budowano najpiękniejsze pałace i kamienice. Tutaj też ulokowały się dwa pierwsze i do dziś najbardziej luksusowe hotele miasta. Wystawiano pomniki zasłużonym dla kraju i narodu. Z tą ulicą są związane losy Fryderyka Chopina i Bolesława Prusa oraz bohaterów jego powieści „Lalka”. Tutaj odbywały się wjazdy królewskie oraz manifestacje patriotyczne i wystąpienia społeczne od najdawniejszych czasów. Kościoły pełniły ważne funkcje w życiu mieszkańców i były miejscem wydarzeń historycznych. Historia ulicy przetrwała w architekturze i choć wiele z tego dziedzictwa bezpowrotnie zniknęło, to dużo jeszcze przetrwało.

Jeżeli chcecie się dowiedzieć od kiedy Warszawa jest stolicą, jaki wpływ na najazd szwedzki miał romans królewicza Władysława, gdzie znajdował się jeden z najpiękniejszych pałaców ówczesnej Europy i co z niego pozostało, a gdzie była cerkiew prawosławna i jak wygląda teraz, posłuchać historii o Pałacu Saskim i grobie nieznanego żołnierza, gdzie mieszkał, żył i uczył się Fryderyk Chopin ….. zapraszamy na wycieczkę po Krakowskim Przedmieściu.

Podczas wycieczki, w ramach opłaty – wejście do Parku Miniatur, gdzie zobaczymy budynki, których już nie ma – znajdujące się na naszej trasie – Pałac Saski, Pałac Kronenberga i Pałac Karasia oraz pozostałe, prezentowane na wystawie – budowle Ogrodu Saskiego z pierwszej połowy XVIII w., Kamienicę Granzowa, budynek Giełdy Warszawskiej, Gościnny Dwór, Pałac Lubomirskich, Teatr Letni z Ogrodu Saskiego i Pałac Bielińskich

Trasa Wycieczki – Kolumna Zygmunta, otoczenie Placu Zamkowego, kościół św. Anny, Muzeum Miniatur, budynek Res Sacra Miser, Pałac Kazanowskich, figura Matki Bożej Pasawskiej, Pałac Wesslów, Pomnik Adam Mickiewicza, kościół seminaryjny, Pałac Prezydencki, Hotel Bristol, ul. Karowa i wjazd na Powiśle, skwer Księdza Twardowskiego, kościół Wizytek, Pomnik kardynała Wyszyńskiego, Hotel Europejski, Pałac Saski, Dom bez Kantów, Pałac Tyszkiewiczów, Uniwersytet Warszawski, Pałac Czapskich, kościół św. Krzyża, Pałac Staszica, Pomnik Kopernika, Pałac Karasia.

11 października, niedziela – zbiórka o godz. 10.00 przy Kolumnie Zygmunta.
Wycieczka potrwa do godz. 13 i przejdziemy Krakowskim Przedmieściem do Pomnika Mikołaja Kopernika, zbaczając na Plac Marszałka Piłsudskiego.
Wycieczkę poprowadzi przewodnik PTTK po Warszawie.
Koszt – 15 zł od osoby.
Wpłaty można dokonać na konto 85 2530 0008 2090 1039 0085 0001
tytułem – wycieczka 11.10
lub gotówką w dniu wycieczki, 15 minut przed zbiórką.

Zgłoszenia – za pomocą formularza poniżej, numer telefonu 506-241-142, mail ran@fundacja-indygo.org.pl lub 15 minut przed zbiórką w dniu wycieczki

Zapisz się na wycieczkę

    Proszę wpisać kod z obrazka: captcha