Zwiedzanie wykopalisk archeologicznych na Placu Saskim i wycieczka po okolicach – 26 sierpnia godz. 16.00
Zbiórka – godz. 16.00 przy Fontannie w Ogrodzie Saskim, na tyłach Grobu Nieznanego Żołnierza.
ZAPISY OBOWIĄZKOWE
W trakcie wycieczki, na zakończenie spaceru o godz. 17.00 – wejdziemy na teren wykopalisk archeologicznych na Placu Saskim, na co dzień niedostępnych. Przejdziemy opracowaną ścieżkę edukacyjną, która pozwoli nam poznać historię tego terenu od XVII w. Zobaczymy najciekawsze odkrycia – studnie, posadzki, mury, pozostałości umocnień z czasów Zygmunta III Wazy, rozbudowę pałacu, miejsca odnalezienia skarbów i zagadkowego pochówku, tajemniczy tunel i poznamy historię złamania kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigmy.
Dodatkowo, podczas wycieczki poznają Państwo historię i architekturę Placu Marszałka J. Piłsudskiego, dawniej Placu Saskiego i jego najbliższych okolic – Ogrodu Saskiego i ulicy Królewskiej.
Przybliżę Państwu założenia Osi Saskiej w Warszawie i wspólnie odnajdziemy jej fragmenty, historię zabudowy Placu poczynając od wałów zygmuntowskich i drogi wiodącej na Grzybów, poprzez czasy saskie, rozbiory, 20-lecie międzywojenne, po czasy współczesne.
Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy to Pałac Saski? A może powinien nazywać się inaczej? Właśnie… jak? Dowiecie się podczas spaceru. Opowiem również historię budowy Grobu Nieznanego Żołnierza, miejsca pamięci i dumy wielu pokoleń Polaków.
Pospacerujemy po Ogrodzie Saskim i poznamy jego budowle oraz dowiemy się jak dawniej należało się ubierać i zachowywać w takim miejscu.
Poznamy piękne kamienice ulicy Królewskiej, z których część przetrwała wojnę, ale nie przetrwała powojennej odbudowy.
Zapisy:
Przez poniższy formularz zgłoszeniowy lub mailowo ran@fundacja-indygo.org.pl , telefonicznie 506-241-142
Opłata za udział w całym programie wycieczki – 15 zł/ os.
Formularz zgłoszeniowy:
Błąd: Brak formularza kontaktowego.