Wycieczka do Puszczy Kampinoskiej – Puszcza w pigułce

Wycieczka do Puszczy Kampinoskiej – Puszcza w pigułce

15 lipca, sobota, godz. 9.45
Zbiórka – pętla Młociny, przystanek początkowy autobusu 150, odjazd autobusu godz. 9.53. Powrót po przejściu szlaku autobusem 210 na Młociny.
Czas trwania – ok. 4 godz.
Stopień trudności – łatwa

Na wycieczkę prosimy zabrać napoje i w razie potrzeby coś do jedzenia. Na trasie nie spotkamy żadnego sklepu. Zakładamy wygodne obuwie i zabieramy coś przeciwdeszczowego, pogoda jest zmienna.

Uczestnicy otrzymują mapę trasy wycieczki i materiały informacyjne.

Udział w spacerze bezpłatny – finansowany przez m. st. Warszawa w ramach projektu „Wycieczki edukacyjne – przyroda i historia w Puszczy Kampinoskiej”.

Podczas wycieczki będziemy mogli zobaczyć wszystko co oferuje Puszcza Kampinoska na jednym szlaku. Rozpoczniemy w Dziekanowie Leśnym i powędrujemy ścieżką dydaktyczną Do Starego Dębu. Wiedzie ona przez jedno z najpiękniejszych i przyrodniczo najcenniejszych miejsc w Kampinoskim Parku Narodowym – przez obszar ochrony ścisłej „Sieraków”. Nosi on imię prof. Romana Kobendzy, inicjatora utworzenia parku i orędownika ochrony rezerwatowej obszarów o szczególnych wartościach przyrodniczych.

Trasa ścieżki biegnie zachodnim skrajem obszaru ochrony ścisłej „Sieraków”. Jest to niezwykle

urozmaicony teren. Wiedzie m.in. przez bory sosnowe, bagienne obniżenia porośnięte olsami i łęgami, ukwiecone wiosną grądy, wydmę Kąt Góry z wiekowym borem mieszanym. Podczas wędrówki istnieje możliwość zaobserwowania wielu leśnych ptaków – dzięciołów, myszołowa, jastrzębia, a okresie wiosenno-letnim można usłyszeć żurawie. Rankiem mamy dużą szansę na spotkanie z łosiem lub dzikiem.

Wyruszymy z Dziekanowa Leśnego w pobliżu Szpitala Dziecięcego i dotrzemy do Sierakowa, skąd wrócimy na Młociny.

Zapisz się