Wycieczka Białystok-Supraśl-Kraina Otwartych Okiennic

Wycieczka Białystok-Supraśl-Kraina Otwartych Okiennic – 22-23 czerwca

W programie:

- zwiedzanie Muzeum Ikon i cerkwi w Supraślu

Muzeum utworzone na terenie prawosławnego monasteru w Supraślu, który ma ponad pięćsetletnią tradycję. W zbiorach Muzeum jest ok. 1,2 tys. ikon. Duża część tego zbioru to ikony zatrzymane przez celników w czasie prób przemytu ich do Polski zza wschodniej granicy, które po zakończeniu postępowań sądowych zostały przekazane do muzeum. W muzeum obejrzeć można m.in. ikony związane z Chrystusem, Matką Boską, z 12 najważniejszymi świętami cerkiewnymi, ikony przedstawiające poszczególnych świętych. Najstarsze z prezentowanych ikon pochodzą z XVIII wieku

- spacer przez urokliwy Supraśl

- przejazd przez Krainę Otwartych Okiennic

Jej unikatowym walorem jest zachowany dawny charakter wsi, słynących z osobliwej kultury z widocznymi wschodnimi wpływami, zamieszkałych przez potomków osadników białoruskich. Zobaczymy charakterystyczną zabudowę z niezwykle kolorowymi okiennicami, przepiękne drewniane cerkwie i usłyszymy dawną gwarę. Zobaczymy wsie, jakie już nie istnieją, drewniane kolorowe domki, starszych gospodarzy przesiadujących na stołeczkach przy otwartych bramach, zawsze gotowych do snucia opowieści i niebywałą gościnność i życzliwość.

- zwiedzanie Białegostoku

Zespół pałacowo-parkowy Branickich

Bazylika Mniejsza Wniebowzięcia NMP

Rynek Kościuszki w Białymstoku oraz Ratusz

Sobór św. Mikołaja

Ogrody Opery i Filharmonii Podlaskiej

- nocleg z wieczorem integracyjnym, muzyką i potańcówką

 

Zapewniamy: przejazd klimatyzowanym autokarem, udział w programie, opiekę pilota i przewodnika, wyżywienie – pierwszego dnia obiadokolacja, drugiego dnia śniadanie i obiad, nocleg w pokojach 2, 3 osobowych, wieczór integracyjny z potańcówką, ubezpieczenie uczestników.

Koszt: 260,00 zł od osoby

Informacje i zapisy:
ran@fundacja-indygo.org.pl
tel.: 506-241-142