Warsztaty dla seniorów

PROJEKT „WARSZTATY EDUKACYJNO-PLASTYCZNE I EDUKACYJNE Z ZAKRESU SZTUKI LUDOWEJ MAZOWSZA DLA SPOŁECZNOŚCI SENIORÓW MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWA” 2014


ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W BEZPŁATNYCH WARSZTATACH !!!


Fundacja „Indygo” Wspieranie Aktywności Twórczej i Kultury otrzymała dotację z Biura Komunikacji Społecznej m. st. Warszawy na realizację warsztatów edukacyjno-plastycznych dla seniorów zamieszkałych w Warszawie, w ramach małych grantów przeznaczonych na działalność wspomagającą rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Będą to warsztaty, w których uczestnicy zapoznają się z elementami sztuki ludowej Mazowsza, poznają motywy zdobnicze, kolory, kształty oraz wykonają ozdoby, inspirowane elementami ludowymi.
Uczestnicy wykonają ozdoby w technice kawashi, scrapbookingu, quillingu, docoupage, również z wykorzystaniem motywów ludowych, o których opowiadamy w części pierwszej zajęć – bombki , talerze, koszyczki, wazony, tace, szkatułki, stroiki świąteczne, anioły itp. – każdy uczestnik po 1 szt. na każdym warsztacie.

Warsztaty będą trwały 3 godziny. Zostanie przeprowadzonych 10 warsztatów, w każdym może wziąć udział 10 osób.

Udział w warsztatach mogą wziąć wyłącznie seniorzy, zamieszkali na terenie m. st. Warszawy, w wieku 55+. W rekrutacji obowiązuje kolejność zgłoszeń. W przypadku większej liczby chętnych zostaną utworzone listy rezerwowe.
Na zajęcia prosimy zabrać fartuchy.
UDZIAŁ W WARSZTATCIE JEST BEZPŁATNY !!!