Spacer Saska Kępa z Agnieszką Osiecką

Spacer Saska Kępa z Agnieszką Osiecką
29 kwietnia, sobota, godz. 10.00
Zbiórka – pomnik Ignacego Paderewskiego przy wejściu do Parku Skaryszewskiego od strony Ronda Waszyngtona
Czas trwania – ok. 3 godz.
Udział w spacerze bezpłatny – dofinansowany przez m. st. Warszawa w ramach projektu „Warszawa, dziedzictwo, historia i tradycje”

Pierwszeństwo udziału w pełnym programie mają osoby zapisane.

Saska Kępa, jak nazwa wskazuje wyspa na Wiśle, dzielnica o wyjątkowym uroku, ukryta pośród drzew, kwiatów i nad samą Wisłą. Walory rekreacyjne Saskiej Kępy docenił już król August III Sas, który dzierżawił ją dla swojego dworu i gości.
Jako projekt urbanistyczny, od samego początku dedykowana była ludziom sukcesu. Piękne modernistyczne i konstruktywistyczne wille należały do biznesmenów. Domy w zabudowie bliźniaczej i szeregowej dedykowane członkom warszawskiej palestry i administracji rządowej. Wielorodzinne domy, o charakterystycznej bauhausowskiej formie, zamieszkiwali artyści, inteligencja i rzemieślnicy. Wszystko to zatopione w pięknych nieco tajemniczych
ogrodach.
Będziemy mieli okazję poznać uroki Saskiej Kępy wędrując śladami Agnieszki Osieckiej, której życie było związane z tą dzielnicą. Tutaj mieszkała, pracowała, chodziła do kawiarni i miała ulubionego fotografa. Historia Agnieszki Osieckiej będzie dla nas tłem opowieści o architekturze, ludziach i historii tego miejsca.