Bezpłatne warsztaty plastyczne dla mieszkańców Osiedla Wrzeciono i Młociny finansowane z Budżetu Partycypacyjnego

Wrzesień Ozdoby scrapbookingowe

15 – sobota godz. 10.00-12.00 – rodzinny album scrapbookingowy na zdjęcia cz. 1
17 – poniedziałek godz. 16.00-18.00 – rodzinny album scrapbookingowy na zdjęcia cz. 2
24 – poniedziałek godz. 16.00-18.00 – rodzinny album scrapbookingowy na zdjęcia cz. 3

Październik Ozdobne kompozycje z użyciem różnorodnych materiałów i technik – foamiran, szkło, kwiaty, ozdoby, media do świec, farby

06 – sobota godz. 10.00-12.00 – stroik na stół ze świecą i kwiatami cz. 1
15 – poniedziałek godz. 16.00-18.00 – stroik na stół ze świecą i kwiatami cz. 2
22 – poniedziałek godz. 16.00-18.00 – stroik na stół ze świecą i kwiatami cz. 3
29 – poniedziałek godz. 16.00-18.00 – stroik na stół ze świecą i kwiatami cz. 4

Listopad Świąteczne ozdoby z foamiranu z użyciem różnorodnych materiałów i technik – foamiran, szkło, wieńce, kwiaty, ozdoby, szyszki, ozdoby świąteczne

10 – sobota godz. 10.00-12.00 – Gwiazda betlejemska z foamiranu kompozycja cz. 1
12 – poniedziałek godz. 16.00-18.00 – Gwiazda betlejemska z foamiranu kompozycja cz. 2
19 – poniedziałek godz. 16.00-18.00 – Gwiazda betlejemska z foamiranu kompozycja cz. 3
26 – poniedziałek godz. 16.00-18.00 – Gwiazda betlejemska z foamiranu kompozycja cz. 4

Grudzień Ozdoby Bożonarodzeniowe – bombkowe szaleństwo

01 – sobota godz. 10.00-12.00 – bombki
03 – poniedziałek godz. 16.00-18.00 – bombki
10 – poniedziałek godz. 16.00-18.00 – bombki
17 – poniedziałek godz. 16.00-18.00 – bombki

Liczba miejsc jest ograniczona.

Warunkiem udziału jest podpisanie listy obecności i danych dotyczących zamieszkania. Każda grupa może liczyć max. 12 osób. Przy naborze obowiązuje zasada pierwszeństwa zgłoszenia. Po zakończeniu naboru chętne osoby będą wpisywane na listę rezerwową i zajmować miejsce w przypadku rezygnacji osoby z pierwszej listy. Jedna osoba może wziąć udział w dowolniej liczbie warsztatów. Pierwszeństwo przy zapisie mają osoby, które brały udział w mniejszej liczbie warsztatów. Zapisy są na całe bloki tematyczne. Osoby zapisujące się na warsztaty kilkuczęściowe, nie muszą wpisywać się na kolejną część warsztatów.

Dodatkowe informacje i zgłoszenia:

Renata Adamczyk-Nowak
ran@fundacja-indygo.org.pl
506-241-142
lub osobiście w siedzibie Klubu ul. Wrzeciono 10 c, w dniach i godzinach prowadzenia warsztatów.

**************

W lutym i marcu mieszkańcy Wrzeciona wzięli udział w warsztatach poświęconych tematyce Wielkanocnej. Robiliśmy pisanki styropianowe i plastikowe, dekoracje i stroiki przestrzenne, zajączki ze stroikiem. Uczestnicy poznali podstawy techniki decoupage, elementy technik mix-mediowych i dekoracji przestrzennych oraz zdobień świątecznych, z wykorzystaniem kompozycji i różnych materiałów. Całości dopełniły dekoracje Wielkanocne – cekiny, wstążeczki, gałązki, bazie, zajączki itp. Wykonane dekoracje ozdobiły świąteczne stoły. W warsztatach wzięły udział same panie, niektóre z wnuczkami.

Zobacz jak bawiono się na zajęciach i jakie powstały prace i zapisz się na kolejne warsztaty. Na początku realizacji projektu przygotowywaliśmy się do Świąt Wielkanocnych. Powstawały prace i dekoracje związane z tematyką świąteczną – pisanki, stroiki, koszyczki itp.


W kwietniu i maju pracowaliśmy poznając różne sposoby dekoracji – decoupage, scrapbooking, mix media. Uczyliśmy się, jak można samodzielnie wykonać oryginalne dekoracje i przedmioty użytkowe. A uczestnicy mogli się przekonać, że nie trzeba mieć talentów i rozwiniętej sprawności, aby dobrze się bawić i robić piękne rzeczy. Przyjdź i przekonaj się, że też możesz robić takie prace.


W czerwcu uczestnicy poznawali nowe formy plastyczne z papieru – layout z rodzinnym zdjęciem i z foamiranu – kompozycja ogrodowa z bratkami w doniczce.


W lipcu i sierpniu z zajęć artystycznych skorzystały dzieci uczestniczące w akcji Lato w Mieście z osiedla Wrzeciono i Młociny. Dzieci wykonywały szkatułki na skarby.


We wrześniu uczestnicy pracowali nad albumem scrapbookingowym na rodzinne zdjęcia. W pracy wykorzystano różne metody scrapbookingu i różnorodne elementy ozdobne.


Październik poświęcono na wykonanie Ozdobnej kompozycji z użyciem różnorodnych materiałów i technik – tj. foamiran, szkło, kwiaty, ozdoby, media do świec, farby.


W listopadzie uczestnicy wykonali Świąteczny wieniec ozdobiony samodzielnie wykonanymi gwiazdami betlejemskimi z foamiranu i świątecznymi dekoracjami.