Nasza Warszawa 2021
bezpłatne wycieczki

Nasza Warszawa 2021 – projekt dla mieszkańców Warszawy

This is the title

logo_biale_wspolfinansowanie

Fundacja Indygo. Wspieranie Aktywności Twórczej i Kultury, zaprasza mieszkańców Warszawy do udziału w projekcie współfinansowanym ze środków Miasta Stołecznego Warszawy. Projekt ma za zadanie upowszechnienie wiedzy o niematerialnym dziedzictwie kulturowym Warszawy, związanych z nim przedmiotów i przestrzeni kulturowej oraz edukacji w zakresie historii, architektury i sztuki Warszawy. Dla spragnionych odpoczynku i kontaktu z przyrodą oferuje poznanie leśnej strony Warszawy i miejsc, których nikt nie spodziewałby się w stołecznej metropolii, enklaw ciszy, gdzie spotkamy dziką przyrodę i zwierzęta.

W projekcie proponujemy szereg spacerów po Warszawie, o różnorodnej tematyce, gdzie każdy znajdzie dla siebie interesujący temat. W trakcie spacerów poznamy nie tylko miejsca, ale także ludzi związanych z miastem, tworzących jego historię i kulturę oraz lokalny folklor i tradycje ukształtowane przez mieszkańców mających swoje korzenie w innych kulturach i którzy wybrali Warszawę na swoje miejsce do życia.

Zapraszając do udziału w spacerach proponujemy interaktywny udział. Wykorzystując zdjęcia, tablice, mapy i przedmioty chcemy zachęcić do włączenia się w opowieść.

Udział w projekcie jest bezpłatny.