Działania integracyjne dla seniorów

Projekt “Seniorze znajdź swoją pasję i podziel się nią”

Projekt przeznaczony dla 100 osób w wieku 60+ zamieszkujących na terenie m. st. Warszawy oraz 50 przedstawicieli innych pokoleń, dzieci, młodzieży, dorosłych.
Projekt realizowany od 01.02. do 31.12.2016 r. Weźmie w nim udział 100 seniorów i 50 przedstawicieli innych pokoleń. Projekt przewiduje realizację warsztatów edukacyjno-artystycznych dla seniorów przy współudziale przedstawicieli młodszych pokoleń. Łącznie zostanie zrealizowanych 30 warsztatów po 3 godziny każdy. Warsztaty mają za zadanie wspierać aktywność społeczną, artystyczną i twórczość osób starszych oraz rozwijać ich pasje artystyczne. Warsztaty mają czynić z seniorów współtwórców oferty, adresowanej do przedstawicieli innych pokoleń.Projekt ma na celu zwiększenie aktywności społecznej, kulturalnej i artystycznej osób starszych.
Projekt będzie realizowany w pracowni Warsztat przy pl. Konstytucji 4 oraz w miejscach znanych i przyjaznych seniorom, typu Dzienne Domy Pobytu, Ośrodki Wsparcia, Kluby Seniorów, Centra Aktywności Lokalnej, Domy Kultury itp.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone następujące warsztaty:

Warsztaty decoupage – zdobienie za pomocą malowania i klejenie ozdobnych motywów, stosowanie różnych technik dekoracji, typu spękania, przecierki i lakierowanie. Wykonywane są przedmioty ozdobne i użytkowe.

Warsztaty scrapbookingu – tworzenie i dekorowanie albumów, pocztówek, kartek itp. za pomocą papierów, stempli, wykrojników i różnego rodzaju ozdób, typu, cekiny, kokardki itp. Dzięki profesjonalnym narzędziom można uzyskać niezwykle różnorodne kształty, formy i efekty.

Warsztaty fotograficzne – seniorzy uczą się robienia cyfrowych zdjęć swoich wyrobów, przenoszenia ich na komputer i umieszczania na portalach społecznościowych, typu facebook, czy blog.

Zgłoszenia przyjmowane są do wyczerpania miejsc. Decyduje kolejność zgłoszenia. W miarę zgłaszania się będą ustalane terminy realizacji zajęć.
Zapraszamy do współpracy ośrodki wsparcia dziennego, całodobowe placówki pobytu, typu Ośrodki Wsparcia Seniorów, Dzienne Domy dla Osób Starszych, Centra Aktywności Lokalnej, Kluby Seniora. Dla osób zgłaszających się będzie możliwość przeprowadzenia zajęć w Warsztacie przy pl. Konstytucji. Warsztaty będą realizowane również w soboty i niedziele. Szczegóły zamieszczone są w regulaminie, umieszonym na końcu.

Zgłoszenia przyjmuje:
Renata Adamczyk-Nowak