PROJEKT BOŻONARODZENIOWA AKADEMIA DECOUPAGE

Fundacja „Indygo”. Wspieranie Aktywności Twórczej i Kultury zaprasza do udziału w dofinansowanych warsztatach – Bożonarodzeniowa Akademia Decoupage. Warsztaty odbędą się w Warszawie. Udział w nich jest częściowo płatny.

Celem warsztatów jest zapoznanie z technikami deoupage w oryginalny sposób – z wykorzystaniem ozdób i dekoracji Bożonarodzeniowych. Ideą jest szerzenie mody na kreatywne spędzanie wolnego czasu oraz wykonywanie ozdób świątecznych w gronie rodzinnym, sąsiedzkim, czy przyjaciół.

Uczestnicy nauczą się jak robić:

• crackle 1 i 2 składnikowe
  • przecierki (shabby shic)
  • decoupage na szkle
  • decoupage 3 D
  • decoupage na drewnie

Będziemy zdobić – bombki styropianowe, ceramiczne i pleksi, obrazki świąteczne, talerze i wazony świąteczne i inne dekoracje. Użyjemy papierów, serwetek, brokatów, wstążeczek, piórek, past strukturalnych i śnieżnych i wszystkiego, co tylko da się użyć w dekoracjach świątecznych.

Warsztaty przeznaczone są dla mieszkańców Warszawy i dofinansowane z projektów Fundacji „Indygo”. Warunkiem udziału jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wpłata 25% opłaty, jako zadatek. Pozostałą kwotę należy wpłacić do 21.11.2014 r.

Zajęcia będą się odbywały 1 raz w tygodniu, w soboty, poczynając od soboty 22.11.2014 r., przez 5 kolejnych sobót. Będą trwały 3 godziny, w godz. 10.00-13.00.

Koszt 1 zajęć wynosi 48,00 zł. Odbędzie się 5 warsztatów. Koszt całkowity – 240,00 zł. aby móc skorzystać z dofinansowania, należy wziąć udział przynajmniej w czterech warsztatach.

Zapewnione są wszystkie materiały i narzędzia niezbędne do pracy. A wykonane prace uczestnicy zabierają ze sobą.

Program zajęć:

• 22.11.2014 r. Decoupage 1 i 2 składnikowe na bombkach – wykonamy 2 bombki pleksi i styropianową – jedną ozdobimy crackle 1 składnikowym, drugą – 2 składnikowym.
  • 29.11.2014 r. Decoupage 3D – wykonamy świąteczny obrazek w technice 3D – wykorzystamy pasty strukturalne do tworzenia dekoracji przestrzennych.
  • 06.12.2014 r. Decoupage na drewnie w technice shabby shic (postarzające przecierki) – wykonamy świąteczny prezent – szkatułkę na skarby i postarzymy ją za pomocą przecierek.
  • 13.12.2014 r. Decoupage na szkle – wykonamy świąteczny talerz i lampion.
  • 20.12.2014 r. Decoupage złocenia i postarzania – wykonamy ikonę w stylu decoupage z wykorzystaniem złoceń i technik postarzania.

Zapisy i informacje:

Renata Adamczyk-Nowak